BENEDIKTEKIRKEN

Dansk Sømandskirke, Hamborg


Præst: Vicky Popp Fredslund / Ungdomsassistent: Tenna Arpe / Assistentpar: Susanne og Arne Bjerre

Kontakt: hamborg(a)dankirke.de / +49 0 40 37 13 00 / #Benediktekirken

___________________________________________________________________


DET SKER I UGEN


_________________________________________

VM I BENEDIKTEKIRKEN


GUDSTJENESTER

Hvor intet andet er nævnt, afholdes gudstjenesterne i Benediktekirken, Dansk Sømandskirke Hamborg


Søn 22. jan kl 11 Gudstjeneste i den NORSKE KIRKE


Søn 29. jan kl 11 Kyndelmissegudstjeneste


Søn 5. feb kl 11 Gudstjeneste


Søn 12. feb kl 15 Valentinsgudstjeneste


Søn 19. feb kl 11 Gudstjeneste i den SVENSKE KIRKE


Søn 26. feb kl 15 Fastelavnsfest med tøndeslagning


Søn 5. marts kl 11 Gudstjeneste


Søn 12. marts kl 15 Konfirmandgudstjeneste


Søn 19. marts kl 11 Gudstjeneste i den NORSKE KIRKE


Søn 26. marts kl 11 Gudstjeneste


Søn 2. april kl 11 Gudstjeneste


LØRDAG 8. april kl 11.00 Konfirmation


Søn 16. april kl 15 Påskegudstjeneste


Søn 23. april kl 11 Gudstjeneste i den SVENSKE KIRKE


Søn 30. april kl 11 Gudstjeneste


Søn 7. maj kl 11 Gudstjeneste


Søn 11. maj kl 11 Gudstjeneste


Søn 21. maj kl 11 Gudstjeneste i DEN NORSKE KIRKE


Søn 28. maj kl 11 Gudstjeneste


Søn 4. juni kl 15 Pinsegudstjeneste


Søn 11. juni kl 11 Gudstjeneste


Søn 18. juni kl 11 Gudstjeneste


Søn 25. juni kl 11 Gudstjeneste i DEN NORSKE KIRKE


Søn 2. juli kl 11 Gudstjeneste


Søn 9. juli kl 11 Gudstjeneste


Søn 16. juli kl 15 Friluftsgudstjeneste












AKTIVITETER


On. 18. jan kl 17.30

VM i håndbold: Danmark-Bahrain


On 18. jan kl 19

Ungdomsaften 


Tor 19. jan kl 15

Legetue


Tor 19. jan kl 19

Dansk-Tysk forening


Fred 20. jan kl 20.30

VM i håndbold: Danmark-Qatar


Søn 22. jan

VM i håndbold 1/8 finalen


Tir 24. jan kl 18

Basarevaluering


Tir 24. jan

VM i håndbold 1/4 kvartfinale


On 25. jan kl 19

Ungdomsaften


Tor 26. jan kl 15

Legestue


Tor 26. jan

VM i håndbold semifinale 1


Fre 27. jan

VM i håndbold semifinale 2


Lør 28. jan

VM i håndbold bronzekamp


Søn 29. jan

VM i håndbold finale


On 1. feb kl 19

Ungdomsaften


Tor 2. feb kl 15

Legestue


Fre 3. feb kl 17

Pre-dinner-concert


Søn 5. feb kl 12

Afskedsfest for Susanne og Arne


Tir 7. feb kl. 19

Danske Damer


On 8. feb kl. 19

Ungdomsaften


Tor 9. feb kl 15

Legestue


Søn 12. feb kl 12

Konfirmandundervisning


Tir 14. feb kl 19

Bridge


On 15 feb kl 19

Ungdomsaften


Tor 16 feb kl 15

Legestue


On 22 feb kl 19

Ungdomsaften


Tor 23. feb kl 15

Legestue


Tor 23 feb kl 19

Dansk Tysk Forening


Søn 26 feb kl 15

Fastelavnsfest


Tir 28 feb kl 19

Bridge


On 1 marts kl 19

Ungdomsaften


Tor 2. marts kl 15

Legestue


Tor 2. marts kl 10

Basardamer